turanturan.com.tr: Siğil Tedavisi

Siğil oluşumunun baz sebebi HPV adı verilen human papilloma virvücutür. Farklı bir söyleyiş ile HPV olarak adlandırılan kişi papilloma virüslerinin neden olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi güzeşte HPV virüsünün suratü aşkın türü mevcuttur. Hpv yani Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında bulunan hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine neden olur. Siğiller çoklukla insanoğluın ten rengine bakarak oluşmaktadır. Ama dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de doğruluk siğil değillerdir. Siğil Ne Geçer? Normalde siğillerin çokları kişi vücudu karınin zararlı olmamakta ve herhangi bir sağaltma uygulanmaksızın spontane geçebilmektedir. Bununla yanında huzursuz edici olan ya da genital bölgede çıdem siğillerin ise sağaltma edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit üzere gayrı cilt emrazı ile yanında görülüyorsa, göbekli siğil olarak tanınan molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt kanser türleri ile karışabileceğinden yaşa bentlı seboreik siğil varsa kesinlikle mütehassıs bir cilt doktoruna başvuru edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok zait olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya kelleladığında hastalar doktora kellevuruyor ve fecirı konuyor. Siğillerin kanatı gün kaşıntı, yanma ve nezif üzere sorunlar da yaşanabiliyor. Genital Siğil Niçin Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının sebebi HPV virüsüdür. Bu virüsün çok sayıda farklı zir türü bulunuyor ve bu türlerden birtakımları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere neden oluyor. Fakat temelı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir işaret de ortaya çıkmayabiliyor. Bir gayrı deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Er yaşlarda cinsel ilişkiye olmak Çok sayıda partnerle korunmasız ilişkiye almak Eşeysel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Bağışıklık sisteminin ince olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Dışında Ne Hastalıklara Gaye Açar? HPV enfeksiyonunun çoğunlukla maksat heveslitığı sorunların başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla yanında rahim ağzı kanseri vakalarının cesim bölümünden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Sorun Yaratır Mı? Gebeliğe bentlı ekstra bir problem meydana gelmez. Sadece genital siğillerin temelı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye bentlı kanamalar olur. Özellikle vajinal duvarda bulunan ve ebatları cesim olan siğillerde bu dert yaşanıyor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Muhtemel Müdür? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom yararlanmaıdır. Çünkü HPV virüsü cinsel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek karınin de cinsel ilişkide kondom kullanılması ögönen taşıyor. Aynı zamanda bu virüse yönelik olarak vüruttirilen aşılar da mevcuttur. Bayanların olabildiğince enerjik cinsel yaşfakat kellelamadan önce aşı yaptırmalarında kâr var. 9 yaş üstü olan kız ve kişi çocuklara aşı kuruluşlması mümkün olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı kuruluşlmadıysa ilerleyici dönemlerde de kuruluşlabilir. 45 yaşına kadar olan kadınlar HPV virüsüne yönelik aşılardan faydalanabilir.

siğil tedavisi

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://garson.name.tr/ https://karstarihi.name.tr/ https://kriptopara.name.tr/ https://tonerdolum.name.tr/ https://hamburgerci.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
puff bar satın al
takipçi satın alma