Gökyüzünde Yıldızların Yeri Nasıl Hesaplanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür feza cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir feza ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın evetşamlarına yan veren bir mabeyinç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çdüzenışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanoğluın yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar alelumum Burç Yorumları adı altında binalır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri kabilinden şahsi detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında yakın adımları atmaları bâtınin tavsiyelerde bulunur ve tarz gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa eden ayin burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak bucak düzenır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları temaşa eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl süresince ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanoğluın hayatlarına yan veren bir disiplindir. Zaman üstelik insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine cesim rabıta göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve kullanmaı dair makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, alelumum tevellüt haritası yorumlamak, yabanlık analizi gitmek, aşk ve ilişki astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, esenlik astrolojisi kabilinden konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yazgıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en baz görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt geçmişine, saatine ve yerine gereğince hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin kesinkes bir gelecek tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kabilinden başarılı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine henüz bir tomar haber sahibi olmak istiyorsanız, biraşkın terimle mukabillaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bâtınin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bâtınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt geçmişine gereğince belirlenir ve biraşkın kişiye gereğince yabanlık ve gelecekteki vakalar üzerine haber verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Genellikle 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur bâtınin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Doğum haritasında Ay’ın evetğu burçtur. Ay burcu, bir kişinin hissî yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı kabilinden evetşamma şekline eser değer.

Burç yorumlaması üzerine çok bir tomar haber sahibi olmak bâtınin, astroloji terminolojisine aşina olmak önemlidir.

Terim Anlamı
Doğum haritası Bir kişinin tevellüt çabucak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum çabucak yükselen burçtur. Kişinin kendini söylem etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine haber verir.
Natal harita Doğum anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yazgıındaki vakalar ve yabanlık özellikleri ile dayalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde deprem ederken bir başka gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yazgıındaki etkilere eser edebilir.
Retrolar Bir gezegenin yanünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğalışverişimlere eser edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse bile, yakın bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, gelecek tahmini ve henüz sağlam çok süje üzerine haber tesviye dair olabildiğince bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://garson.name.tr/ https://karstarihi.name.tr/ https://kriptopara.name.tr/ https://tonerdolum.name.tr/ https://hamburgerci.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
puff bar satın al
takipçi satın alma